Advertisement

VHSL scoreboard | Baseball, softball, soccer quarterfinals and lacrosse semifinals are underway

We’ll update the final scores as they come in, so check back throughout the night for more scores, and follow us on X for live coverage, including highlights, pictures and videos. Game stories and recaps of all the games will be posted later on 757Teamz.com.

All those listed are final scores.

Baseball

Class 6

McLean 5, Lake Braddock 1

Glen Allen 9, Battlefield 2

Western Branch 7, Freedom of South Riding 3

South Lakes 13, West Potomac 6

Class 5

Maury 7, Ocean Lakes 6

Mills Godwin 6, Stone Bridge 0

Riverbend 4, Franklin County 1

First Colonial 2, Menchville 0

Class 4

Courtland 4, Gloucester 2

Tuscarora 4, James Wood 3

Dominion 10, Blacksburg 0

Atlee 7, Smithfield 1

Class 3

Lafayette 5, Culpeper County 2

Liberty Christian 2, Lord Botetourt 1

Pulaski County 12, Fluvanna County 5

York 4, Brentsville District 1

Class 2

Poquoson 11, Riverheads 1

Dan River 6, Wise Central 5

Lebanon 5, Gretna 4

King William 7, Buckingham 6

Class 1

Rappahannock 12, Surry County 0

Auburn 4, Rural Retreat 2

Chilhowie 9, Fort Chiswell 8

Lancaster 4, Rappahannock County 2

Softball

Class 6

South Lakes 2, Lake Braddock 0

Osbourn Park 3, Grassfield 0

Battlefield 2, Cosby 0

James Madison 4, Robinson 1

Class 5

Kellam 11, Kecoughtan 0

Midlothian 3, Lightridge 2

Riverside 12, Louisa County 7

Hickory 5 Granby 3

Class 4

Hanover 4, Gloucester 0

Woodgrove 7, James Wood 1

Jefferson Forest 3, John Champe 2

Atlee 5, Smithfield 0

Class 3

New Kent 6, Kettle Run 0

Turner Ashby 8, Staunton River 0

Christiansburg 2, Broadway 0

Fauquier 2, Tabb 1

Class 2

King William 15, Riverheads 1

Appomattox County 5, John Battle 0

Wise Central 6, Patrick County 4

Randolph-Henry at Woodstock Central

Class 1

Rappahannock 15, Altavista 1

Rye Cove 5, Auburn 0

Eastside 7, Giles 0

Buffalo Gap 4, Middlesex 0

Boys soccer

Class 6

Herndon 2, Lewis 1

Cosby 4, Colgan 1

Gar-Field 3, Landstown 0

McLean 3, Woodson 2

Class 5

Great Bridge 2, Norview 0

Albemarle 1, Independence 1 (Albemarle wins 4-3 in PKs)

Riverside 3, Mills Godwin 2

Cox 4, Menchville 1

Class 4

Smithfield 4, Mechanicsville 1

Charlottesville 1, Loudoun County 0

Jefferson Forest 3, Park View of Sterling 1

Warhill 1, Atlee 1 (Warhill wins 8-7 in PKs)

Class 3

Culpeper County 2, Grafton 2 (Culpeper County wins 7-6 in PKs)

Western Albemarle 4, William Byrd 0

Christiansburg 1, Turner Ashby 0

Lafayette 4, Maggie Walker 0

Class 2

Bruton 3, Madison County 2

Glenvar 4, Marion 0

Radford 3, Graham 0

Clarke County 5, Arcadia 1

Class 1

Northampton 8, Altavista 0

Galax 8, Patrick Henry of Glade Spring 0

Honaker 2, Auburn 1

West Point 7, Rappahannock County 1

Girls soccer

Class 6

Woodson 2, Oakton 1

Colgan 1, Deep Run 0

Freedom of South Riding 5, Western Branch 0

James Madison 4, Thomas Jefferson Science & Technology 0

Class 5

First Colonial 8, Menchville 0

Midlothian 2, Briar Woods 1

Independence 4, Albemarle 2

Kellam 5, Maury 0

Class 4

Jamestown 2, King George 0

John Champe 3, Blacksburg 0

James Wood 2, Woodgrove 1

Hanover 4, Smithfield 0

Class 3

Lafayette 3, Fauquier 0

Western Albemarle 5, Lord Botetourt 0

Wilson Memorial 1, Cave Spring 0

Brentsville District 2, Tabb 0

Class 2

Poquoson 2, Woodstock Central 0

Glenvar 5, Central Wise 0

Radford 2, Graham 1

Clarke County 9, Nandua 0

Class 1

Northumberland 8, Rappahannock County 1

Honaker 2, George Wythe 1

Auburn 9, Galax 1

Northampton 3, West Point 2

Boys lacrosse

Class 5 semifinals

Kellam 9, Patrick Henry of Roanoke 4

Riverside 15, Midlothian 6

Girls lacrosse

Class 5 semifinals

Douglas Freeman 17, Ocean Lakes 4

Lightridge 11, Riverside 10