Advertisement

2024 Area Spring Baseball Schedules

Mar. 2—ADA COUGARS

Head Coach: Shane Coker

MARCH

1 ALLEN, 3:30 p.m.

4 BETHANY, 5 p.m.

5 at Bethany, 5 p.m.

8-15 at Gulf Shores

18 at McLoud, 4:30 p.m.

19 MCLOUD, 4:30 p.m.

22 at Cushing, 5 p.m.

25 BLANCHARD, 5 p.m.

26 at Blanchard, 5 p.m.

28-29 at Sulphur Festival, TBA

APRIL

1 at Seminole, 4:30 p.m.

2 SEMINOLE, 4:30 p.m.

4 at Kingston Tournament, TBA

8 HARRAH, 5 p.m.

9 at Harrah, 5 p.m.

11 at Roff Tournament, TBA.

15 DOUGLASS, 5 p.m.

16 at Allen, 4 p.m.

18 at Byng, 4:30 p.m.

19 BYNG, 4:30 p.m.

22 at Latta, 4:30 p.m.

23 at Sulphur, 4:30 p.m.

ALLEN MUSTANGS

Head Coach: Stephen Caldwell

MARCH

1 at Ada, 4:30 p.m.

5 at Hartshorne, 4:30 p.m.

7 MOSS, 4:30 p.m.

8 at Rattan, 1 p.m.

11 WRIGHT CITY, TBA

15 at Dewar Festival, TBA

19 at Roff, 4:30 p.m.

22 SAVANNA, 4:30 p.m.

28 at Rattan Tournament, TBA.

APRIL

2 TUPELO, 4:30 p.m.

4 at Hartshorne Tournament, TBA.

8 DEWAR, 4:30 p.m.

9 at Tushka, 4:30 p.m.

11 at Roff Tournament, TBA.

15 EUFAULA, 4:30 p.m.

16 at Ada, 4:30 p.m.

23 at Byng, 4:30 p.m.

ASHER INDIANS

Head Coach: David Rolette

MARCH

2 LEXINGTON, 1 p.m.

4 at Roff, 4:30 p.m.

8 TUSHKA, 5 p.m.

9 CALERA, 2 p.m.

11 CADDO, 5 p.m.

12 at Amber-Pocasset, 5 p.m.

14 at Battiest Tournament, TBA.

18 at Broken Bow Festival, TBA.

26 at Tupelo, 4:45 p.m.

29 at Bethel Festival, TBA.

APRIL

1 at Moss, 5 p.m.

4 at Dewar Tournament, TBA.

9 TUPLEO, 4 p.m.

11 at Purcell Tournament, TBA.

15 STONEWALL, 5 p.m.

22 BATTIEST, 5 p.m.

29 at Prague, 5 p.m.

BYNG PIRATES

Head Coach: Shawn Streater

4 at Harrah, 5 p.m.

5 HARRAH, 5 p.m.

7 at Little Axe, 5 p.m.

11-14 at Gulf Shores

18 BETHANY, 5 p.m.

19 at Bethany, 5 p.m.

21 at Rock Creek, 5 p.m.

22 KONAWA, 4:30 p.m.

25 MCLOUD, 5 p.m.

26 at McLoud, 5 p.m.

29 at I-40 Festival, TBA

(at Weatherford)

APRIL

1 at Blanchard, 5 p.m.

2 BLANCHARD, 5 p.m.

4 at Tecumseh, 5 p.m.

5 COALGATE, 4:30 p.m.

8 DOUGLASS, 5 p.m.

9 DAVIS, 5 p.m.

12 Byng Festival, TBA

15 at Seminole, 4:30 p.m.

18 ADA, 4:30 p.m.

19 at Ada, 4:30 p.m.

22 BETHEL, 5 p.m.

23 ALLEN, 4 p.m.

KONAWA TIGERS

Head Coach: Dakota Jesse

MARCH

1 MAUD, 4:30 p.m.

4 at Weleetka, 4:30 p..

5 at Coalgate, 4:30 p.m.

7 STONEWALL, 4:30 p.m.

8 at Wewoka, 4:30 p.m.

11 WELEETKA, 4:30 p.m.

14 at Wewoka Tournament, TBA

18 at Latta, 4:30 p.m.

19 SASAKWA, 4:30 p.m.

22 at Byng, 4:30 p.m.

25 WEWOKA, 4:30 p.m.

28 at Red Dirt Classic, TBA

APRIL

1 at Stratford, 4:30 p.m.

2 at Dewar, 5 p.m.

8 STRATFORD, 4:30 p.m.

9 at Lexington, 4:30 p.m.

15 STROTHER, 4:30 p.m.

16 at Vanoss, 4:30 p.m.

LATTA PANTHERS

Head Coach: Dillon Atkinson

MARCH

7 COMANCHE, 4:30 p.m.

8 at Cushing, 5 p.m.

14 at Battiest Tournament, TBA

18 KONAWA, 4:30 p.m.

19 at Caney, 4:30 p.m.

21 at Stonewall, 4:30 p.m.

22 at Prague, 5 p.m.

25 CHRISTIAN HERITAGE,4:30 p.m.

26 at Davis, 4:30 p.m.

28 at Dibble Tournament, TBA.

APRIL

1 at Okarche, 2 p.m.

2 DAVIS, 4:30 p.m.

4 STRATFORD, 4:30 p.m.

5 PRESTON, 5 p.m.

8 CALERA, 4:30 p.m.

9 at Stroud, 5 p.m.

11 at Coleman Tournament, TBA.

15 at Hartshorne, 5 p.m.

16 COLBERT, 4:30 p.m.

18 At Dibble Festival, TBA

22 ADA, 4:30 p.m.

ROFF TIGERS

Head Coach: Derek Collins

MARCH

2 at Sulphur, noon

4 ASHER, 4:30 p.m.

7 DEWAR, 4:30 p.m.

8 at Kingston, noon

11 WISTER, 4 p.m.

14 at Battiest Tournament, TBA

18 TUPELO, 4 p.m.

19 ALLEN, 4:30 p.m.

21 ANTLERS, 3:30 p.m.

22 at Stonewall, 4:30 p.m.

25 at Caddo, 4 p.m.

26 at Moss, 4 p.m.

28 at Rattan Tournament, TBA.

APRIL

2 at Tushka, 4:30 p.m.

4 at Atoka Tournament, TBA.

8 at Stuart, 4:30 p.m.

11 ROFF INVITATIONAL, TBA

15 STERLING, 5 p.m.

22 at Cushing, TBA

STONEWALL LONGHORNS

Head Coach: Dillon Monday

MARCH

4 at Stratford, 4 p.m.

5 at Moss, 4:30 p.m.

7 at Konawa, 4:30 p.m.

8 at Kiowa Festival, 4:30 p.m.

9 at Dewar, 1 p.m.

14 at Depew Tournament, TBA.

18 at Wetumka Festival, 4:30 p.m.

19 STONEWALL FESTIVAL, 1 p.m.

21 LATTA, 4:30 p.m.

22 ROFF, 4:30 p.m.

23 at Mill Creek Festival, noon

25 COLBERT, 6 p.m.

26 at Tushka, 4:30 p.m.

28 at Plainview, TBA

29 at Kingston, TBA

APRIL

1 WRIGHT CITY, 5 p.m.

2 at Varnum, 6 p.m.

4 at Moss Tournament, TBA.

8 at Coalgate, 4:30 p.m.

11 STONEWALL TOURNAMENT, TBA

15 at Asher, 4:30 p.m.

22 at Stuart, 4:30 p.m.

TUPELO TIGERS

Head Coach: Clay Weller

MARCH

2 at Tushka, 2 p.m.

5 RATTAN, 4:30 p.m.

8 SILO, 4 p.m.

11 at Rock Creek, TBA

12 at Moss, 4 p.m.

15 ATOKA, 2 p.m.

18 at Roff, 4:30 p.m.

19 at Dale, 4:30 p.m.

22 at Boswell, 4:30 p.m.

26 ASHER, 4:30 p.m.

28 at Rattan Tournament, TBA.

APRIL

1 KIOWA, 4 p.m.

2 at Allen, 4 p.m.

4 at Atoka Tournament, TBA.

9 at Asher, 4:30 p.m.

11 at Stonewall Tournament, TBA.

15 at Colbert, 4:30 p.m.

22 LATTA, 4:30 p.m.

VANOSS WOLVES

Head Coach: Brett Miller

MARCH

5 at Mill Creek, 4 p.m.

8 at Santa Fe South, 5 p.m.

11 at Moss, 4:30 p.m.

12 at Colbert, 4:30 p.m.

14 at Battiest Tournament, TBA.

22 at Varnum Festival, 2 p.m.

25 STRATFORD, 5:30 p.m.

28 SANTA FE SOUTH, 5 p.m.

29 at Purcell, 5 p.m.

APRIL

1 TUSHKA, 4:30 p.m.

2 TISHOMINGO, 4:30 p.m.

4 at Mill Creek Tournament, TBA

8 STROTHER, 4:30 p.m.

11 at Varnum Tournament, TBA.

15 WETUMKA, 6 p.m.

16 KONAWA, 4:30 p.m.

22 at Stratford, 5:30 p.m.